הדברת עכברים

פורסם ע"י Webmaster אין תגובות


הדברת עכברים – מה היה פעם

היסטוריה על מקצוע הדברת עכברים היא ארוכה מאוד ומתחילה עם הרגעים הראשונים בהם האדם התחיל לשבת באופן קבע במקום אחד ולבנות לעצמו בתי מגורים ולעבד שדות חקלאיים. בחפירות ארכיאולוגיות רבות מוצאים בין היתר יחד עם הפריטים הארכיאולוגים המעידים על התיישבות הקבע של האדם והתחלת החקלאות גם על קיומם של עכברים.

היסטוריה על מקצוע הדברת עכברים

בעבר אנחנו שומעים על שיטות שונות בהם השתמשו בני אדם על מנת להיפתר מעכברים בבית או בשדות ולמנוע את הנזקים והמחלות שהעכברים יצרו או הביאו איתם.

במקרים רבים אנשים גידלו חתולים, על מנת שישמשו ציידים נגד עכברים וילכדו אותם. בהמשך עם גילויים של צמחים רעילים שונים וסוגי רעל התחילו לייצר רעל עכברים שנועד לגרום למותם של המזיקים ובכך להיפתר מהם.

היסטוריה על מקצוע הדברת עכברים – בעיות

הבעיה התחילה כאשר חתולים כבר לא כל כך התעניינו בעכברים וגם הרעל לא ממש עזר ואנשים חיפשו פתרונות יצירתיים נוספים על מנת להדביר עכברים. הבעיות הנוספות שהיו בשימוש ברעל נגד עכברים כללו מצבים בהם ילדים או חיות הבית כמו חתולים או כלבים אכלו את הרעל ונפגעו בעצמם.

היסטוריה על מקצוע הדברת עכברים – פתרונות ביולוגיים

אומנם החתול ידוע כצייד עכברים אבל חתולים עושים זאת לא בגלל תשוקה לאכול את בשרם של העכברים אלא בשל יצר הצייד שתוקף אותם. ברוב המקרים חתולי בית לא אוכלים את העכברים אלא משחקים בהם ולכן לא יתעניינו בעכברים במקרה שיש להם תעסוקה טובה יותר.

מנגד האויבים הטבעיים של העכברים הם הנחשים שניזונים באופן עיקרי מאכילה של עכברים וכן דורסי לילה כמו תנשמת, כוס ונשוף ואוח שנוהגים לצוד עכברים ולאכול אותם.

היסטוריה על מקצוע הדברת עכברים – ומה היום ?

חקלאים רבים שסובלים מבעיות של עכברים שמזיקים לשדות שלהם הבינו כי הריסוס לא ממש עוזר אלא אפילו מזיק לסביבה בלי פגוע בעכברים כלל. ולכן חקלאים התחילו לעבור להדברה ביולוגית של עכברים על ידי נחשים לא ארסיים שמשוחררים בשדות וצדים עכברים. או בנייה של תיבות מיוחדות שמיועדות לקינון של דורסי לילה כמו תנשמות, אוחים, כוסים וינשופים, והצבה שלהם בשדות על מנת למשוך את דורסי הלילה לקנן ולצוד בשדות.

שיטות אלו מהוות לא רק פיתרון מתאים לבעיית העכברים אלא גם יוצרות סביבה בה דורסי הלילה יכולים לפרוח.

« previous post

הדברת עכברים ירוקה

עכברים בבית זה מפגע! עכברים בבית זו צרה לא פשוטה. איש אינו שמח לגלות כי נוסדה בביתו ממלכה קטנה של עכברים. בנוסף לכך שעכברים זו חיה אשר מלחיצה אנשים רבים מאוד (על אף ...

next post »

מלכודות עכברים

מה זה עכברים ? עכברים הם מכרסמים קטנים שחיים בקרבת האדם. הם מוצאם לעצמם מזון ומחסה בשפע באזורים בהם האדם מתגורר, במחסני המזון והסחורות, בשדות חקלאיים ועוד. מדובר ביצ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories

 • מבצעי החודש

  לכל מזמיני החודש!!!

  הזמינו הדברת עכברים

  וקבלו

  מלכודת עכברים מתנה!!!
 • צור קשר

   שם (חובה)

   דואר אלקטרוני (חובה)

   נושא

   תוכן ההודעה

   captcha

  • תפריט

  • eXTReMe Tracker
   Call Now Button דילוג לתוכן