חולדות

חולדות, מי הם ואיך מטפלים בהם?

המון מידע על חולדות כולל צורת החיים שלהם ומקומות קינון. כולל מה עושים נגדם ואיך נמנעים בעתיד מביקור לא נעים של חולדות כולל איך מבצעים הדברת חולדות.  אסי קליין מדביר חולדות מקצועי היתר הדברת מכרסמים 1779 ישירות למדביר 052-873-2060

חולדות – הם שייכים למשפחת היונקים, הם למעשה מכרסמים ויש כאילו הקוראים להם עכברושים. הם נחשבים כמזיקים לאדם ולרכושו ויש עליהם טפילים רבים וגוף החולדה נגוע במחלות רבות,  אשר האדם לא מסוגל לספוג. חולדות בארץ ישראל מתחלקים לשני סוגים חולדת החוף וחולדת העליות. על מנת להבדיל בניהם להלן הסבר קצר על כל אחד מהם.

חולדת החוף – הגוף שלה גדול ושמן היא בעלת זנב קצר. משקל הגוף של חולדת החוף מתחיל ממאתיים גרם עד חצי קילו. היא בעלת אוזניים קטנות אשר מתקפלות קדימה. היא בעלת עיניים קטנות ובעלת אף פחוס. חולדת החוף חייה היכן שיש מזון, מים ומקומות מסתור. היא יודעת לשחות מצוין ובעלת כושר ריצה מהיר. שוכנת במערכת הביוב ומחילות, נראית בעיקר בלילה יכולה להמליט עד שישה גורים בכל המלטה. אוהבת לאכול בשר ומוצרים ממשפחת הדגנים וחלבונים. רואה בשחור לבן ובעלת חוש טעם מפותח. בעלת יכולת למידה מפותח, חששנית מאוד ומצד שני ערמומית מאוד.

חולדה מצויה – שמה השני של החולדה הוא חולדת העליות. שמה נובע מיכולת הטיפוס שלה. חולדה מצויה שוכנת בעליות גג ועל עצים והיכן שיש מים, מזון ומסתור. היא דקה וגופה מאורך, משקלה יכול לנוע ממאה וחמישים גרם עד רבע קילו. אורך הגוף של חולדת העליות מגיע לעשרים ס"מ. הזנב שלה יותר ארוך מהגוף שלה. סוג העיניים שלה גדולות ואפה מאוד מחודד. בדומה לחולדת החוף היא בעלת כושר למידה וחוש טעם טוב מאוד מעדיפה פירות וירקות על עוף ובשרים. את רוב הפעילות שלה היא מבצעת בשעת הלילה.

נזקים של חולדות – הם ממשפחת המכרסמים והם מכרסמים כל דבר חוץ מברזל. לכן הם מכרסמים נייר, פלסטיק, צינורות, קרטונים, עץ, משקופים, מיכלים, בדים, חוטים של חשמל וכל דבר אשר נקרא לדרכם.  חולדות גורמים נזק לרכוש יקר.

סימן זיהוי להימצאות של חולדות – הופעה של גללים שחורים, ריח רע, רעשים מוזרים, סימנים של נגיסות של נייר וניילונים, נגיסות של מוצרי מזון.

ישנם טפילים על חולדות – חולדות מטיילות היכן שיש אשפה ולכלוך ובתוך ביובים. גוף חולדות נגוע במחלות  כמו דבר וכלבת. סוגי הטפילים אשר שוכנים עליהם הם פרעושים, קרציות וכינים. טפילים אילו נחשבים מסוכנים מאוד והם יכולים להעביר דם מלוכלך מהחולדות אל בני האדם.

דרכי טיפול נגד חולדות – ניקיון של דברים מיותרים, סתימת סדקים, חיסול מחילות, טיפול בביובים ועליות גג על ידי מדביר מוסמך, צמצום מקורות של מים, מזון ומקומות מסתור וביצוע הדברת חולדות.

אסי קליין מדביר חולדות ועכברים מעל 17 שנה ובעל היתר הדברה התקשר עכשיו וקבל שירות מקצועי ואמין לזמן ארוך -052-8732060.

 

יצירת קשר

צרו עמנו קשר לביצוע הדברת עכברים וחולדות

דילוג לתוכן