מדביר עכברים

עכברים בבית – הצילו!

עכברים הם מכרסמים קטנטנים שמומחים בחדירה לטריטוריה הפרטית שלנו. למרות עכברים מגיעים לגדלים קטנים ביותר (בין סנטימטר אחד לשישה כולל הזנב!!) הם יוצרים פאניקה רבה סביבם. אנשים רבים שרואים עכבר בבית, אינם מסוגלים לישון בו בלי לוודא שהעכבר אכן עזב את הבית.

למרבה הצער, למרות שהם כה קטנים, עכברים מצטיינים במעין "חכמת רחוב" שמאפשרת להם לחדור דרך סדקים קטנים, כניסות מזעריות וכדומה. יכולת זו, מאפשרת להם להיכנס למרחב הפרטי שלנו בקלות רבה. כמו כן, עכברים עשויים לחדור לבתי מגורים אפילו דרך פתחים עשויים גבס או עץ וכדומה ולכן, קשה מאד למנוע מהם את הכניסה לבית. אז מה עושים?

אמצעים ראשוניים להתמודדות עם עכברים:

אמצעי ראשון כאשר רואים עכבר בשטח, הוא הצבת מלכודות. המלכודות מאפשרות לתפוס עכברים שנוכחיים בבית על ידי הצבת פיתויים שונים שיגרמו לעכבר להיתפס. אולם, זהו רק צעד ראשון. כדי להתפטר לגמרי מנוכחות של עכברים, ישנם צעדים נוספים שיש לקחת.

במיוחד, חשוב להבין, שנכוחות של עכבר בבית עשויה להעיד על קיום של מושבת עכברים קרובה לאזור המגורים ולכן, הטיפול בעכברים שנתפסו בבית עצמו עדיין לא מספיק כדי למזער נזקים עתידיים. לכן, הצבת מלכודות היא אך ורק צעד ראשון. לאחריו, יש לפנות לגורם מקצועי – לוכד עכברים  כדי להחליט איך ממשיכים.

מדביר עכברים – מומחה להדברת עכברים:

מדביר עכברים הוא איש המקצוע שאחראי על הגעה למצב בו מסולקים העכברים לצמיתות. מדביר עכברים חייב להיות מומחה לעניין הדברת עכברים כי מדובר בפעולות שחייבות להתבצע על הצד הטוב ביותר. הדברת עכברים בשיטה "הקלאסית" והמוכרת, כוללת בדרך כלל פיזור של חומר רעיל. חשוב מאד לדעת, חומר רעיל שבו משתמש מדביר עכברים עשוי להיות מסוכן גם עבור חיות אחרות. לכן, זוהי אלטרנטיבה עם השכלות שליליות שיש לקחת בחשבון.

אמצעי חלופי – מדביר עכברים בשיטות "ירוקות":

כיום ישנם פיתוחים שמאפשרים הדברת עכברים ללא שימוש בחומרים רעילים ומסוכנים לסביבה. קיימות חברות חדשות שמכשירות מדברי עכברים יעילים ובעלי ידע מספק כדי למנוע לצמיתות את הופעת העכברים וזאת תוך מזעור משמעותי של הנזקים.

יצירת קשר

צרו עמנו קשר לביצוע הדברת עכברים וחולדות

דילוג לתוכן