עכברים ונזקים

עכברים ונזקים, מה הם יכולים לגרום כבר?

עכברים הם יונקים השייכים למשפחת המכרסמים. מדובר ביונק קטן בגודל של 60 עד 105 ס"מ משקלם מגיע עד ל30 גרם והם חיים כשמונה עד חמש עשרה חודשים. עכברים חיים במשפחות ויכולים להעמיד מספר רב של צאצאים במשך מחזור חייהם הקצר.

עכברים ונזקים

העכברים התחילו להופיע בסביבה של האדם עוד בימי קדם. ממצאים ארכאולוגיים רבים מראים על נוכחות של עכברים בבתים של בני אדם, בממגורות של תבואה, שדות חקלאיים ועוד. בני אדם המציאו שיטות רבות על מנת למנוע מעכברים להגיע למזון ועל מנת להרחיק אותם ממגורי האדם ומחסני התבואה שלו, וכמובן שכך נוצר מקצוע הדברת עכברים.

קטן, קטן אבל מסוכן

עכברים אומנם הם חיה קטנה ובעלת מראה חמוד ביותר. אבל עכבר אחד שנמצא בבית מעיד על קיומם של עכברים נוספים והם עלולים לגרום לנזק כבר לבית, חקלאות, תעשייה, ולסוחרים. עכברים נוטים לכרסם כל דבר בחיפושם אחר מזון. כיוון שמדובר ביצור אוכל כול הנזק יכול להיות כבד מאוד. עכברים נוטים לאכול בעיקר מזון צמחוני כמו פקעות של צמחים ושורשים, אגוזים ושקדים, קטניות ועלים. אולם בשעת הצורך עכברים יכולים גם לאכול שבלולים קטנים, חרקים ואף בשר.

עכברים ונזקים – נזק לחקלאות

עכברים שנמצאים בשדה חקלאי עלולים לגרום להפסדים כבדים לבעל השדה. העכברים אוכלים את הפקעות והשורשים של הצמחים, וכל מכרסמים קליפות של עצים וגורמים להם להתייבש ולמות. שדה שמותקף על ידי עכברים עלול להיות מושמד כמעט לחלוטין והצמחים שבו עשויים למות כולם בזמן די קצר.

עכברים ונזקים – נזק למסחר

לא סתם מדברים הסכנות ביומם של עכברים בספינות ובמקומות בהם יש סחורות ארוזות. העכברים מכרסמים כל דבר בשיניהם החדות ויכולים לחדור לארגזים עשויים קרטון, עץ ואפילו פלסטיק ולכרסם את תכולתם. בעיקר אם מדובר בסחורות של טקסטיל או מזון שמושכים את העכברים לאכול או לקנן בתוכם.

עכברים ונזקים – מחלות שעכברים מעבירים

העכברים לא רק מזיקים ברמה הכלכלית אלא גם ברמה הפיזית. העכברים נושאים על גופם טפילים וחיידקים שעלולים לעבור לבני אדם ולהעביר להם מחלות שונות כמו סלמונלה – מחלה מסוכנת שעלולה לגרום למוות כתוצאה מהתייבשות בשל שלשולים והקאות מסיביים. בנוסף עכברים עלולים להעביר מחלות כמו טיפוס, וכן הפרעושים והקרציות שעל גופם יכולים לעבור לבני אדם ולגרום למחלות כמו אנמיה, או קדחת הקרציות שידועה כמחלה קשה מאוד אפילו קטלנית.

עכברים עלולים להיות גם נגועים במחלת הכלבת ולנשוך תינוקות וילדים ולהדביקם במחלה הקשה.
להזמנת לוכד עכברים מקצועי, התקשרו: 052-8732060

יצירת קשר

צרו עמנו קשר לביצוע הדברת עכברים וחולדות

דילוג לתוכן