הדברת חולדות

כאשר אנחנו חושבים על הדברה עולה לנו לראש מחשבה על חרקים וג'וקים שניתן להרוג אותם על ידי ריסוס או בעזרת נעל. אבל כאשר אנחנו מדברים על הדברת חולדות, מדובר בעסק רציני יותר הדומה לתחום הדברת עכברים שמיועד למקצוענים בלבד, במידה ונתקלת בחולדה בבית הדבר הטוב ביותר לעשות זה להתקשר למדביר חולדות מקצועי – אסי קליין במספר ישיר 052-873-2060

מה זה חולדות ?

חולדות הן יונקים ממשפחת המכרסמים. קיימות בארצנו שתי סוגים של חולדות, חולדת החוף המצויה המכונה גם עכברוש, חולדה זו מצויה בעיקר באזור מישור החוף והשפלה היא גדולה יותר מהחולדה המצויה ומבנה כפות הרגליים שלה מעט שונה.

כל הפרטים על חולדות מיד אחרי הסרטון

החולדה המצויה – מדובר במין קטן יותר של חולדות שנדחקו לאזורי פנים הארץ, החולדה המצויה מצטיינת ביכולת מרשימה של טיפוס ומסוגלת לטפס על קירות מבנים, ועצים בקלות. לא נדיר למצוא את החולדה המצויה גם בבניינים בקומות שלישית או רביעית.

חולדות נחשבות כיונקים החכמים ביותר, הן חיות בלהקות ובעלות יכולת ניווט והתמצאות מעולים. החולדות הן בעלות זיכרון מרשים ויש להם מערכת תקשורת מפותחת ביותר בין הפריטים בלהקה. בשל התכונות הללו והאינטליגנציה הגבוהה של החולדות קשה יותר להדביר אותן ויש צורך במחשבה רבה וביצירתיות.

החשיבות הגדולה של הדברת חולדות

לא סתם חולדות הן יצורים מרתיעים שאנשים רבים נגעלים ופוחדים מהן. יש סיבה טובה נוספת לצורך הגדול שלנו להדביר את החולדות ולהיפתר מהן. החולדות ידועות כמפיצות של מחלות זיהומיות רבות כגון אבעבועות שחורות ועוד.

בנוסף חולדות נגועות בכלבת עלולות לנשוך בני אדם ולהעביר אליהם את המחלה הקטלנית. גם חולדה בריאה שנושכת תינוק קטן או אדם זקן עלולה לסכן את בריאותו מאוד ואף לגרום למוות. חולדות חיות בביוב ובאשפה ולכן מעבירות מחלות זיהומיות שונות שמועברות על ידי הפרעושים של החולדה לאדם.

בנוסף מגע ישיר עם הפרשות חולדה עלול לגרום למחלת העכברת שהסימנים לה הם הקאות רבות ושלשולים וחולשה, מחלה זו עלולה להסתבך ולהתפתח לדלקת קרום המוח שעלולה לגרום למוות. מחלה נוספת שמועברת על ידי חולדות היא סלמונלה שגורמת לשלשולים, הקאות, חום גבוה, וכאבי בטן עזים. יש חיידקים נוספים שמועברים על ידי חולדות שעלולים לגרום לדלקת ריאות וכשל ריאתי שמובילים למוות.

מה עושים נגד חולדות ?

אנשים שגרים בבית קרקע מומלץ שיחזיקו באופן קבוע ליד ביתם מלכודות לחולדות ולפנות אותן כל כמה ימים. על מנת לעשות זאת ניתן לקנות עצמאית מלכודות – בתנאי שלא משתמשים ברעלים אלא רק בלכידה. או על ידי לוכד חולדות מקצועי שעושה את העבודה בעזרת מלכודות או רעלים מיוחדים להדברת חולדות. אם ראיתם סימנים מחשידים לקיומן של חולדות כדאי לפנות בהקדם למומחה הנקרא לוכד חולדות.

הדברת חולדות בעבר

בעבר נהגו לבצע הדברת חולדות על ידי שימוש ברעלים קטלניים שהיה הורג אותן במקום. הבעיה היא שבשל האינטליגנציה של החולדות הפריטים שנשארו בחיים הצליחו לקשר בין האוכל המסוים ובין הכאבים או המוות של חולדות אחרות ולכן נמנעו מלגעת ברעל, מה שהפך אותו ללא יעיל.

הדברת חולדות דורשת החלפה מתמידה של החומרים בהם עושים שימוש ושינוי של הרעלים כל הזמן על מנת למנוע מצב שהחולדות מזהות את הרעל ונמנעות מלאכול אותו.

שיטות של הדברת חולדות

הדברת חולדות בימינו נעשות בשתי שיטות עיקריות : האחת היא על ידי רעל שפועל כעבור יומיים שלושה. מדובר בשיטה שתמנע מהחולדות לעשות את הקישור בין אכילת הרעל ובין כאבי הבטן והמוות. אפשרות שנייה של הדברת חולדות היא על ידי שימוש במלכודות ופיתיונות שלוכדים את החולדות בחיים. את הרעל או המלכודות שמים לאורך הקירות בנתיבים שבהן הולכות החולדות.

יצירת קשר

צרו עמנו קשר לביצוע הדברת עכברים וחולדות

דילוג לתוכן